Site havuz mekanik aksam ve tesisat bakım çalışması

Okulların kapanmasıyla beraber havuzlarımızın faaliyete geçmesi için Teknik (Havuz) ve Satınalma Komitemiz ile Sağlık ve Güvenlik Komitemiz faaliyetlerini sürdürmektedir.

Havuzlarımız makina dairelerinde ve çevresinde yapılan denetlemelerde (havuz ihtiyaç tespit çalışması):
 • İşgüvenliğine aykırı bir alan demir korkuluklarla izole edilmiş, aşırı nemli bir dairenin nem oranının düşürülmesi üzerine çalışılmaktadır.
 • Havuzlardaki arızalanmış lambalar, kırılmış su püskürtme ağızlıkları tespit edilerek siparişleri verilmiştir.
 • Su filitrelerinde bulunan özelliğini yitirmiş quartz kumlarının değişimi planlanmıştır.
 • Arızalı motor ile kırılan, özelliğini yitiren ufak tefek parçaların değişimi ve tamiri işlemleri başlamıştır.
 • Havuz çevresi kırık ve çatlak dinlenme sahaları tamiri devam etmektedir.
 • Kırılan şezlong, tabure, şemsiye vs yenisi ile değiştirilecektir.
 • Çalışmayan duş ve tamir takımları elden geçirilmektedir.
 • Süs havuzlarımız elden geçirilmektedir.
Temsilciler Kurulu tarafından işletme ve yatırım bütçelerinde kaynaklar ayrılarak aşağıdaki işlemler için Yönetim Kurulu halihazırda görevlendirilmiş bulunmaktadır. Haziran ayında toplanacak olan yatırım bütçesi avansları ile yapılacak işler:
 • Kötü bir örnek olarak ilimizdeki sitelerden birinde oyun sahasındaki bir çocuğun yakındaki havuzda boğulması olayı da anlatılarak, iş güvenliği uzmanımız havuzlarımızın izole edilmesi gerektiğini söylemiştir.
 • Havuzlarımızda, her havuza girmeden önce mecburi duş alma yükümlülüğünü daha konforlu/kolay hale getirmek için duşlardan sıcak su verilmesi üstünde çalışılan diğer konudur.
 • Geçen yıl havuzlarımızdaki sakinlerimiz dışındaki nüfusun çokluğu nedeniyle, havuz giriş kontrollerinin ve kuralların uygulanmasını sağlamak için teknik altyapı ve personel desteklerinin sağlanması.

Kullanılmış giysi değerlendirme çalışması

Kullanılmış Giysi Ayakkabı Tekstil Kumbarası

Sitemizde bloklar arasında farklı noktalara Kullanılmış Giysi Ayakkabı Tekstil Kumbarası yerleştirildi. Kullanılmış giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerinizi site içindeki tekstil kumbaralarına atarak hem çevreye hem de ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz.

Sakinlerimizin yakın ilgisi ile dolan kumbaralarımız boşaltıldı. Kumbaraya attığımız eşyalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Üzerinize olmayan, giymekten bıktığınız, eskiyen kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı eskidi diye çöpe atmayın. Artık ikinci el kıyafetler için de kumbara var.  Kadıköy Belediyesi ikinci el kıyafet, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir projeyi hayata geçirdi. İlçede 52 noktaya yerleştirilecek kumbaralardan toplanan kıyafetler, kullanılabilir hale getirilerek ihtiyacı olanlara dağıtılacak.

Isıtma ve sıcak su kazanları bakım çalışması

Kazan dairelerimizin bakımı devam etmektir. 117 adet çalışmayan kazanın 99 adedi tamir edilerek devreye alınmıştır. Diğerlerininde eksik parçaları sipariş edilmiş, geldikçe montajlanacaktır.

Sıcak suyun boşaltılarak yapılması gereken bakım çalışmaları, ihtiyacın asgari olduğu yaz dönemine planlanarak, başlatılmıştır. Şu anda blok gruplarındaki sıcak su sistemleri sırayla boşaltılarak eşanjörler temizlenmekte, gerekli contalar ve diyaframlar değiştirilmekte, bakım tamamlanarak sistem toplanıp devreye alınmaktadır.
Bu çalışmalar sonunda bazı kazanlarda %25’e varan verim artışları, bununda toplam ortalamada %10’lara varan tasarruf sağlayacağı öngörülmektedir.